Cépéčkár &City: Valentínska dávka hejtu

Tak ako každý rok v tomto čase,  tak aj tento rok sme sa nevyhli tradičným valentínskym klišé a trápnostiam. Otrávená a ohučaná cépéčkárka sa preto ozbrojila klávesnicou a rozhodla sa napísať tento nezmyselný hejt na veci súvisiace so sviatkom zaľúbených (ó áno, tento slovný zvrat k valentínskemu článku neodmysliteľne patrí – odškrtnuté zo zoznamu).

Varovanie: Tento článok nie je pre nechutne pozitívnych ľudí, ktorí vyhľadávajú akúkoľvek príležitosť na oslavu (nečítajte takéto články a užívajte si sveta s ružovými okuliarmi), rovnako tento článok nie je vhodný pre vzťahovačné typy (ak sa vás niečo dotkne, autorom je to jedno a vôbec sa vám neospravedlňujú). Ostatní, veselo čítajte ďalej a možno sa vám to bude aj páčiť.

Ak by chcel autorku tohto článku niekto obviniť, že je zatrpknutá stará dievka, dá sa na to odpovedať jediné: JE! Ale to nie je dôvod pre tento hejt. K Valentínovi mala vlažný vzťah už od momentu, keď prvý krát „oslavovala“ tento sviatok a dostala som Zlatý Nugát, ktorý potiahol mame z o zásob čo dostala jeho mama na narodeniny.  A vzťah k tomuto sviatku sa ani neskôr výrazne nezlepšil.

Srdcervúce vyznania

Existuje obmedzený počet ľudí, ktorý pre šťastie potrebujú veľké romantické gestá na verejnosti. Na Valentína sa však aktivizujú aj relatívne príčetní ľudia a vypisujú statusy plné citu. Nič proti citom, city sú super. Na primeranosť patetickosti vyznania aplikujte nasledovný test: vyslovili by ste v reálnom živote toto vyznanie pred svojou babkou? Kolegyňou/spolužiačkou? Vzdialenou známou s ktorou chodíš na jazykový kurz a máš ju medzi priateľmi? Ak tá predstava nie je v pohode, uber z plynu a postni niečo primeranejšie.

Rovnako pristupuj k fotečke ktorú k vyznaniu pridávaš. Ak by ti bolo nepríjemné, keby ju videla tvoja babička alebo staršia kolegyňa.

Sviatok nevkusu

Vďaka pandémii sme tento rok čiastočne ušetrení všadeprítomného valentínskeho nevkusu, napriek tomu si tento bod zaslúži svoje miesto v tomto zozname. Hoci sa vďaka bohu trendy postupne, pomaly menia, Valentín je stále sviatkom, plyšových srdiečok, nevkusných šálok a sošiek. Každoročne sa pri príležitosti tohto sviatku vyprodukujú tony odpadu… ehm pardón, tovaru, ktorý nikto nepotrebuje a buď neplní žiadnu funkciu alebo funkciu aj plní ale bez valentínskych motívov by pôsobil vkusnejšie. Ak vyberáte valentínske darčeky, ktoré sa nedajú zjesť, vypiť alebo inak spotrebovať myslite aj na zvyšných 364 dní keď vám budú v byte robiť spoločnosť.

Valentínska reklama

Asi najhoršia vec na valentínskom období. Agresívna reklama, ktorá sa vás snaží presvedčiť, čo všetko potrebujete kúpiť preto, aby ste dokázali svoju lásku/ čo potrebujete na dokonalé rande.  V supermarketoch romantické zátišia kde sa snúbi rastlinná šľahačka s Hubertom a nedozretými jahodami nie je to najhoršie. Na internete čakajú horšie veci. Valentínske zľavy  s rôznou kvalitou grafického prevedenia na vás skáču od všadiaľ. Zatiaľ čo pri zájazdoch, kozmetike či šperkoch to človek pochopí… ale teraz sú valentínske zľavy na VŠETKO…. naozaj na VŠETKO.

Aby však tento článok nebol iba negatívny, lebo autorka je skrytý optimista, zakončíme ho jednou vecou, ktorá je na Valentínovi skvelá. Valentín raz skončí. A potom sa nepredané sladkosti a kvety skončia v zľave. A potom aj cynické duše majú niečo pozitívne  tohto sviatku.

P.S. Nenechajte sa presvedčiť, že všetko čo kúpite vo valentínskej zľave sa stretne z nadšenou odozvou. Prikladáme jednu v skutku bizarnú valentínsku reklamu.

Pošlite nám vaše valentínske gýče/ šialené reklamy, nech sa na nich spolu zasmejeme…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s