Nasrdený spotrebiteľ: Milý Kaufland,

Už od počiatku keď sme sa rozprávali o vzniku tohto webu nebolo naším cieľom prelomiť rekordy v čítanosti, zarobiť svoj prvý milión ani dostať sa do rebríčka Forbes 30 pod 30. Išlo nám o to nájsť spôsob akým využiť kreativitu ktorá nám ostáva nevyužitá popri našich civilných povolaniach a tak trochu zdieľať svoju frustráciu z toho keď, sa nám zdajú veci nezmyselné, alebo nás prosto hnevajú. Práve pre ten posledný dôvod máme občasnú rubriku nasrdený spotrebiteľ.

Mnohým z vás, sa možno bude zdať dnešný stĺpček banálny, že to nie je reálny problém, ale autorky článku sú nasrdený spotrebiteľ.  Je iba na nich aké banality ich nasrdia a vy môžete čítať s nimi alebo zavrieť tento článok. Ale k veci, keďže sa nám napriek opakovanému úsiliu nepodarilo dostať odpoveď od Kaufland Slovensko (poľahčujúca okolnosť, kontaktovali sme ich iba cez sociálne siete, ale ak tam kontakty sú, máme za to že by mali reagovať) , nasrdili sme sa a adresujeme im tieto riadky:

Milý Kaudland,

píšeme ti takto žoviálne, dúfame, že sa ťa to nedotkne ale sme rozhorčení a slová kritiky sa ľahšie adresujú v tykaní.

Žijeme v našom hlavnom meste, ktorá napriek tomu, že nebolo vždy naším domovom máme veľmi radi, našli sme tu domov, komunitu a ideálne miesto pre život. O svoje okolie sa staráme a trápia nás mnohé nedostatky tohto mesta, rovnako ako nás trápia zbytočné odpady, ktorým sa v rámci možností bežného smrteľníka snažíme predchádzať. Zároveň sa snažíme nebyť ani ekoteroristami, ani pasívnymi občanmi so založenými rukami, ktorý nič neriešia iba sa sťažujú.

Pri prechádzkach zvykneme zbierať odpad, nikdy nehádžeme odpad na zem a snažíme sa aby prostredie v ktorom tu spoločne žijeme bolo čo najkrajšie.

Pekné hodnoty, nie? Ty deklaruješ, že ťa odpady a spoločenská zodpovednosť zaujímajú tiež, rovnako tak ako spokojnosť tvojho zákazníka.

Tak ti teda dávame vedieť, že nie sme spokojní zákazníci. Nie sme ani neutrálny zákazníci, sme nasrdení spotrebitelia, ktorí už viac nechcú byť tvojimi zákazníkmi.

V bytovom dome v ktorom sa odohráva časť našej existencie v tomto meste nám stále robíš bordel. Snažili sme sa ťa viac ráz kontaktovať, aby si prestal hádzať svoje letáky pred náš vchod kde nám robia bordel ale ty nás ignoruješ. Ako ľudí čo si dajú námahu a upratujú odpad zo zeme aj keď sme ho tam nehodili, musíme povedať, že nás hnevá, keď nám niekto systematicky a opakovane hádže odpad pred dvere.

A predtým než sa na nás nahneváš, že ti píšeme takto verejne, vedz, že sme ťa viac ráz kontaktovali súkromne. A neboj, naše články číta aj tak len hŕstka ľudí.

Cez koho máme eskalovať tento problém aby si sa o riešenie začal zaujímať. Cez Primátora Bratislavy? Alebo prezidentku? Audienciu u pápeža asi kvôli tomu nevybavíme…

Tak povedz, čo máme robiť aby si s touto praktikou prestal?

Chápeme tvoju potrebu inzerovať svoje akcie, ak to však musíš robiť na papieri, urob to tak, že ten papier skončí v schránke alebo ho donesú späť, aby nekončil v uliciach nášho mesta, aby ho nemusel niekto namiesto teba upratať.

Neviem, či si tento list prečítaš, s ohľadom na našu históriu ale nám, komunite nasrdených spotrebiteľov sa predsa trochu uľavilo 😊

S pozdravom.

Nardený spotebiteľ &Co.

Keď sme boli malí, učili nás rodičia, že smeti na zem nepatria, je na čase aby to niekto naučil aj Kaufland.

2 comments

  1. To chápu, ale je to spíše u nás třeba o lenosti lidí, teta roznášela Kaufland, mají ho dávat do krabice v chodbě bytů… alespoň v našem městě je to tak zvykem a bývá také za dvěřmi a často třeba i mokrý. Je to o tom, jak se tomu člověkovi chce, jak je pracovitý, nebo líný. A většinou je najímají agentury přes internet od Kauflandu.

    http://somethingbykatep.blogspot.com/

    Páči sa mi

    • S tou lenivosťou ľudí 100% súhlasím. Ale neviem, čo iné robiť, ako kontaktovať Kaufland. Ostatné letáky a časopisy sú takmer vždy doručené priamo do schránok… len pár krát sa stalo že tam bol aj iný leták. A tento problém nemal konca… trvalo to viac ako rok…

      Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s