5 spôsobov ako si spríjemniť víkend v lockdowne

Lockdown sa žiaľbohu stal na dlhšiu dobu súčasťou našej reality. Únava z povinností z práce, z výučby detí doma a epidemiologické obmedzenia víkendové radosti sa limitovali na minimum. Pripravili sme si pre Vás preto niekoľko tipov na to ako si spríjemniť víkend počas Lockdownu. Často ide iba o to, pozrieť sa na veci, ktoré robíte aj tak inou optikou.

Majte víkend na odpočinok

Je piatok po práci a vy sa už vidíte večer pri pohári vína… počkajte však ešte chvíľu. Ak vám ostáva trochu síl, urobte v piatok všetky víkendoví povinnosti v domácnosti, ktorých sa desíte, tak aby ste si víkend mohli v pokoji užiť. Je to ako keď ste v piatok doniesli domáce úlohy a mama Vám povedala aby ste si ich urobili hneď. V danej chvíli sa Vám nechce ale ak sa premôžete, celý víkend bude lepší.

Majte víkend na hry

Zatiaľ čo počas týždňa sme v jednom kole, víkend je čas na to  hrať sa. Či už sú to spoločenské hry, hry slovné alebo robiť aj zmeniť bežné aktivity na hravejšie. Nechajte deti sa oblecť ako postavy s Pipi dlhej pančuchy, namiesto nudných raňajok si spravte piknik na zemi v obývačke, na olovrant si dajte čokoládové fondue a do poobednej kávy si kľudne prilejte trochu vaječného likéru. Ak nemáte deti, nič vám nebráni urobiť to isté…

Majte Víkend  na prechádzky

Prechádzka v prírode, v bezpečí s odstupom je ideálna, ak túto možnosť máte, využite ju naplno a choďte na nejaké netypické miesta. Objavujte nové miesta v okolí, lepšie spoznáte svoj kraj a aj vaše telo sa vám poďakuje. Pre ľudí žijúcich v meste bez auta to nemusí byť vždy dostupná možnosť. Sme si vedomí, že je lockdown. A rozhodne vás nenahovárame, aby ste porušovali epidemiologické opatrenia, ale aj cesta na nákup, môže byť príležitosťou na prechádzku. Nechajte auto či električenku doma,  Oblečte si svoje najlepšie oblečenie, ako keby ste išli na rande, alebo ako za starých čias korzovať po promenáde a prechádzajte sa prázdnymi ulicami so sebavedomým Dominiky Cibuľkovej. A nie, nie je strata času sa namaľovať a obliecč si peknú blúzku, ktorú potom budete musieť žehliť. Robíte to pre tú najdôležitejšiu osobu, pre seba.

Majte víkend na relax

Nech to pre vás znamená čokoľvek.  Napustená vaňa s pohárom vína, večer pred televíziou, zahrať sa na počítači alebo zacvičiť si yogu . Či sa staráte o armádu detí, alebo len sama/sám o seba, nájdite si chvíľu ktorá, bude patriť iba vám.

Majte Víkend na rozhovory

Počas víkendu je najlepší čas dobehnúť to čo sme si počas týždňa nepovedali. Či je to dlhší rozhovor s pubertálnym dieťaťom, kvalitná konverzácia s partnerom alebo zanedbané telefonáty mame. Víkend je ideálny čas to všetko napraviť. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, urobí to Váš víkend ešte omnoho vínimočnejším.

Víkend NIE JE, na prácu (vaše zamestnanie), samozrejme platí pre ľudí ktorí pracujú celý týždeň. Víkend NIE JE na to aby ste ho celý stávili upratovaním alebo iným otročením v domácnosti. Víkend NIE JE na to čo si iní myslia, že by ste mali robiť. Víkend je tu pre vás a váš relax.

2 comments

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s